Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Рассылка новостей




15.04.2010

ЗАУВАЖЕННЯ ДО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ «ПРО СІМЕЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО»

Всеукраїнська професійна спілка працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» ознайомилась із проектом Закону «Про сімейне підприємство», вивчила думку приватних підприємців та їх найманих працівників-членів профспілки, тому виступаємо категорично проти прийняття запропонованої редакції законопроекту, що передбачає створення нової форми підприємництва – сімейний бізнес.

Наші заперечення щодо редакції проекту Закону «Про сімейне підприємство» пояснюються наступним:

1. Ч. 1 ст. 2 Законопроекту дає визначення сімейного підприємства, а саме: « Сімейне підприємство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання здійснювати діяльність у сфері громадського харчування, надання готельних та побутових послуг, виготовлення та/або продажу товарів кінцевому споживачу з метою отримання прибутку». При цьому побутові послуги – це діяльність, пов’язана з наданням платних послуг для задоволення особистих потреб споживачів.

Зазначена стаття звужує види підприємницької діяльності до роздрібної торгівлі, при цьому збільшує відповідальність власників сімейного бізнесу як юридичної особи за продаж товарів, які на розсуд покупця не будуть спожиті, а перепродані іншим особам. 2. Ч.2 ст.

2 Законопроекту визначає засновників (учасників) підприємства - «Сімейне підприємство може бути створене членами однієї сім’ї». Кількісні показники працівників - не менше 3 та не більше 6 осіб – членів однієї сім’ї.

Фактично дане положення забороняє наймати підприємству працівників – не членів сім’ї, що суперечить Трудовому Кодексу України, скорочує робочі місця, унеможливлює ведення успішного бізнесу, так як члени однієї сім'ї не можуть опонувати всі професії, необхідні для роботи підприємства, знищує розвиток підприємництва, його розширення, робить членів сім’ї рабами свого бізнесу.

3. Стаття 21 Законопроекту «Про сімейне підприємство» - «Прикінцеві положення» - дають чітко зрозуміти мету проекту - знищення спрощеної системи оподаткування та переведення всіх фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб на загальну систему оподаткування, так як закон приймається на визначений час: з 1 липня 2010 року до 31 грудня 2015 року. При цьому ч. 9 ст. 21 вносить зміни до Указу Президента «Про спрощену систему оподаткування…», чим звужує види діяльності осіб, що працюють на єдиному податку, до роздрібної торгівлі товарами першої необхідності.

Також простежується затягування прийняття погодженого Радою підприємців при КМУ Законопроекту «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва ”, так як його прийняття передбачається в законопроекті не раніше 01.012011 року.

З огляду на вищевикладене,

ПРОСИМО висловити заперечення проти проекту Закону «Про сімейне підприємство» та визнати його таким, що погіршує розвиток МСБ в Україні.

З повагою,

Голова Профспілки

Н.Д. Кожевіна

Виконавець

Гіневська-Фареник М.О.

067 515 16 43

Источник: Федерація профспілок працівників кооперації та інших форм підприємництва України

Additional Info

  • Размещение в RSS:: нет

Поделиться:

Новий номер!

  • Помилковий платіж: як ФОП не порушити умов перебування на ЄП?
  • Договір позички авто між ФОП і найманим працівником: нотаріальне посвідчення, податкові наслідки
  • Що є перевищенням ліміту доходу для ФОП-єдинника

Детальніше...

Мы на Facebook

Популярне