Передплата на газету Приватний підприємець на 2024 рік

Рассылка новостей




25.11.2010

Днепропетровские предприниматели митингуют под налоговой

Протест підприємців викликаний страхом щодо втрати засобів до існування – Петро Порошенко

Про нинішні протести підприємців, про внутрішні і зовнішні фактори безпеки України поділився міркуваннями в ефірі Радіо Свобода Петро Порошенко, голова Ради Національного банку України, екс-міністр закордонних справ, екс-секретар РНБО України

– Віце-прем’єр Сергій Тігіпко сказав, що проти нинішнього проекту Податкового кодексу зараз протестує тільки дрібний бізнес, а великий і середній бізнес задоволені тим документом, який схвалений Верховною Радою.

Пане Порошенко, чи дійсно великий і середній бізнес можуть бути задоволені податковим законодавством?

– Безумовно, основні учасники протестних акцій є представниками малого й середнього бізнесу. Я думаю, що не випадково, що люди опинилися в ситуації, коли вони не знають, як будуть жити не через рік, не через два, а буквально вже завтра, і що буде з працівниками у цій сфері...

Але на багатьох ефірах я намагався озвучити ті суттєві недоліки, які містить ухвалений проект Податкового кодексу, який зачіпає всі без винятку верстви підприємництва.

Я вважаю, що система гарантування повернення податку на додану вартість, яка була декларована спочатку з 1 травня, потім з 1 серпня, потім з 1вересня, жовтня, листопада, зараз перемістилася на 1 січня, не містить ніяких законодавчих гарантій, якими б цей кодекс відрізнявся від попередніх документів.

Я вважаю, що на сьогоднішній день, коли держава вимила з обігу підприємств, мова вже йде на мільйони десятки гривень, то це фактор, який не може дозволити розвиватися економіці.

Другим важелем або інструментом запуску економічного розвитку є банківське кредитування. Банківське кредитування не може відродитися доти, доки банки не очистять свої баланси від проблемних кредитів, які були створені під час кризи. Сьогодні багато підприємств і приватних позичальників в силу погіршення фінансового стану просто не здатні обслуговувати кредити. У цих умовах, передбачених у банківській сфері, механізм, коли банки формують резерви і за рахунок цих резервів покривають ці збитки, очищаючи баланси, мають можливість відновити кредитування.

Новий Податковий кодекс, на жаль, передбачив суттєві обмеження для банків щодо формування подібних резервів і очистки балансів, пропонуючи банкам спочатку сплатити податок на прибуток, а потім уже з цього прибутку закривати ці проблеми.

Третя проблема – це проблема сплати податку на землю і заборона, до речі, місцевим радам надавати відповідні пільги тим бюджетоутворюючим підприємствам, які зараз переживають не найкращі часи. Яскравим прикладом цього є підприємства авіабудування, до речі, суднобудування і інші, яким вони надали нібито пільги податку на прибуток, в цих умовах ці підприємства вже роками не є прибутковими, а є збитковими. Тобто, цією пільгою вони не можуть скористатися. Надали цю пільгу абсолютно марно. Ця пільга в галузі цим підприємствам не потрібна. Я це стверджую.

Разом з тим податок на землю. Великі підприємства, які займають величезні земельні ділянки, без проведення нормативної оцінки землі сьогодні,– а по Києву, наприклад, цей податок має ризик збільшитися у 8 разів. Просто не буде чим платити цей податок. Це тисячі працівників, які на сьогоднішній день будуть звільнені. Робити цю позицію буде дуже важко.

Але я не хотів би долучитися до великої кількості сьогодні людей, які намагаються погріти руки на конфлікті влади і підприємництва. До речі, цю думку поділяє левова частка народу України, що податкове законодавство негайно потребує реформування, що країна потребує Податкового кодексу. І мова має переміститися не з того, чи ухвалювати, чи не ухвалювати, а як.

Поделиться:

Новий номер!

  • Перехід ФОП із ЗС на ЄП: заява на перехід, звітність, ЄСВ
  • ФОП-єдинник та оптовий продаж моторних олив: чи можливо це?
  • Проблемні питання щодо заповнення додатка ЄСВ1 загальносистемниками

Детальніше...

Мы на Facebook

Популярне