Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Оренда(фізлице-юрлице)
Форумы газеты ЧАСТНЫЙ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ > Форумы по частному предпринимательству > Налогообложение > Упрощенная система налогообложения
roviv
Я ФОП на єдиному податку.Займаюся здачею в оренду власного нерухомого майна.З 1 квітня не можу працювати з юрлицем(згідно нового кодексу).На загальну систему переходити не хочу,не маю бажання віддавати 50 %.Пропонують таку схему:я здаю приміщення в оренду дружині(вона фізлице-громадянин,не СПД)плачу єдиний податок 200 грн,а вона здає в суборенду юрлицю,хто тоді має платити податок(15%) так і не зрозумів,прозвонивши держ.органи,одні кажуть,що платитеме дружина 15% від доходу,другі запевняють,що не потрібно ніякі доходи декларувати, платити має юрлице,так як воно є подат.агентом.Ось і заплутався,хто має платити 15% і чи взагалі така схема можлива чи є щось краще? Дякую за допомогу.
Анютка
а вы сами не можете сдавать в аренду свое имущество как физлицо, одновременно являясь СПД на ЕН? насколько я правильно понимаю, с 01.04.11. аренду могут исключить из списка видов деятельности на ЕН? исправьте, если не права
VOA
Цитата(roviv @ Mar 9 2011, 10:56 PM) *
Я ФОП на єдиному податку.Займаюся здачею в оренду власного нерухомого майна.З 1 квітня не можу працювати з юрлицем(згідно нового кодексу).На загальну систему переходити не хочу,не маю бажання віддавати 50 %.Пропонують таку схему:я здаю приміщення в оренду дружині(вона фізлице-громадянин,не СПД)плачу єдиний податок 200 грн,а вона здає в суборенду юрлицю,хто тоді має платити податок(15%) так і не зрозумів,прозвонивши держ.органи,одні кажуть,що платитеме дружина 15% від доходу,другі запевняють,що не потрібно ніякі доходи декларувати, платити має юрлице,так як воно є подат.агентом.Ось і заплутався,хто має платити 15% і чи взагалі така схема можлива чи є щось краще? Дякую за допомогу.

Для чого лишатися на ЄП Вам самому? Переходьте на загальну систему та здавайде декларації з прочеркам, звільніться від обов'язкової доплати ЭСВ у ПФ при спрощеній системі та сплати самого ЄП (якщо це був єдиний вид Вашої діяльності) та й здавайте собі по-тихеньку у оренду майно як громадянин. Юрлице, сплачуючи Вам за оренду, буде утримувати з доходу 15(17%) ПДФО та перераховувати його до бюджету, а також здасть за Вас 1ДФ та податкову декларацію з ПДФО.
Olga business-consultant
Цитата(VOA @ Mar 10 2011, 08:52 PM) *
Для чого лишатися на ЄП Вам самому? Переходьте на загальну систему та здавайде декларації з прочеркам, звільніться від обов'язкової доплати ЭСВ у ПФ при спрощеній системі та сплати самого ЄП (якщо це був єдиний вид Вашої діяльності) та й здавайте собі по-тихеньку у оренду майно як громадянин. Юрлице, сплачуючи Вам за оренду, буде утримувати з доходу 15(17%) ПДФО та перераховувати його до бюджету, а також здасть за Вас 1ДФ та податкову декларацію з ПДФО.

Дополню-юрлицо еще все расходы на аренду и НДФЛ в затраты смело отнесет!
VOA
Цитата(Olga business-consultant @ Mar 10 2011, 09:30 PM) *
Дополню-юрлицо еще все расходы на аренду и НДФЛ в затраты смело отнесет!

Точно.
VaVa
Цитата(Olga business-consultant @ Mar 10 2011, 09:30 PM) *
Дополню-юрлицо еще все расходы на аренду и НДФЛ в затраты смело отнесет!

а можно "на пальцах" обьяснить, как это должно выглядеть?
сама снимаю у физлица помещение....
roviv
Цитата(VOA @ Mar 10 2011, 08:52 PM) *
Для чого лишатися на ЄП Вам самому? Переходьте на загальну систему та здавайде декларації з прочеркам, звільніться від обов'язкової доплати ЭСВ у ПФ при спрощеній системі та сплати самого ЄП (якщо це був єдиний вид Вашої діяльності) та й здавайте собі по-тихеньку у оренду майно як громадянин. Юрлице, сплачуючи Вам за оренду, буде утримувати з доходу 15(17%) ПДФО та перераховувати його до бюджету, а також здасть за Вас 1ДФ та податкову декларацію з ПДФО.

Дякую за відповідь! Так і зроблю.
utya
Якщо юр.особа орендує у фіз особи приміщення... то і юр. особа виступає податковим агентом. Відповідно саме юр. особа буде утримувати і перераховувати до бюджету ПДФО (15%) з суми орендної плати. А вже громадянину фіз. особі будуть надаватися кошти за мінусом ПДФО.

А в мене питання до Вас.. на кого зареєстроване приміщення на Вас (фізичну особу громаданина) чи на СПДФО.
Якщо на громадянина-фіз особу.. то ви і самі можете здавати приміщення в оренду юр. особі..при цьому лишатися на єдиному податку
Мила Л
Так получается, что ФЛП на общей системе может взять в аренду склад у частного лица и учитывать эти затраты при расчете чистого дохода?
utya
Цитата(Мила Л @ Mar 11 2011, 11:13 AM) *
Так получается, что ФЛП на общей системе может взять в аренду склад у частного лица и учитывать эти затраты при расчете чистого дохода?


Виходить що так... але, на мою думку, потрібно грамотно оформити документи...
1. Договрі з актом передачі
2. Зараз ніби ці договора потрібно реєструвати в БТІ
3. Акти виконання ... варто було б підписувати по закінченню кожного місяці..


Але це все теорія... на практиці я не зустрічалася з такими випадками
roviv
Цитата(utya @ Mar 11 2011, 11:07 AM) *
Якщо юр.особа орендує у фіз особи приміщення... то і юр. особа виступає податковим агентом. Відповідно саме юр. особа буде утримувати і перераховувати до бюджету ПДФО (15%) з суми орендної плати. А вже громадянину фіз. особі будуть надаватися кошти за мінусом ПДФО.

А в мене питання до Вас.. на кого зареєстроване приміщення на Вас (фізичну особу громаданина) чи на СПДФО.
Якщо на громадянина-фіз особу.. то ви і самі можете здавати приміщення в оренду юр. особі..при цьому лишатися на єдиному податку

Приміщення зареєстроване на мене(громадянина),тобто-це моя власність,значить буду здавати як фіз.особа громадянин іншого варіанту немає,думаю,що цей оптимальний.
Анютка
а если имущество зарегистрировано на ФОП, его можно сдавать в аренду как физлицо?
utya
Цитата(roviv @ Mar 11 2011, 01:44 PM) *
Приміщення зареєстроване на мене(громадянина),тобто-це моя власність,значить буду здавати як фіз.особа громадянин іншого варіанту немає,думаю,що цей оптимальний.



Але незабудьте потім подати річну Декларацію з вказанням додаткового доходу - оренда (не дивлячись на те що ви звітуєте як СПДФО на ЄП)
utya
Цитата(Анютка @ Mar 11 2011, 01:53 PM) *
а если имущество зарегистрировано на ФОП, его можно сдавать в аренду как физлицо?



напевно що ні...Чітко згідно закону аргументувати я не можу, ніде не має якихось пояснень
roviv
Цитата(utya @ Mar 11 2011, 02:05 PM) *
Але незабудьте потім подати річну Декларацію з вказанням додаткового доходу - оренда (не дивлячись на те що ви звітуєте як СПДФО на ЄП)

Щось не зрозумів якого додат.доходу?!Я їду в податкову в понеділок і пишу заяву про перехід на заг.систему,здаю свідоцтво про сплату єп,потім їду до держ.реєстратора і викидаю цей вид діяльності(оренда).Потім поквартально подаю звіти з прочерками і здаю в оренду як громадянин.ПДФО і вся звітність на юр.особі.Я все правильно зрозумів?
Olga business-consultant
Цитата(utya @ Mar 11 2011, 02:06 PM) *
напевно що ні...Чітко згідно закону аргументувати я не можу, ніде не має якихось пояснень

Утя,ты не права-может!!!!
VOA
Цитата(roviv @ Mar 11 2011, 05:55 PM) *
Щось не зрозумів якого додат.доходу?!Я їду в податкову в понеділок і пишу заяву про перехід на заг.систему,здаю свідоцтво про сплату єп,потім їду до держ.реєстратора і викидаю цей вид діяльності(оренда).Потім поквартально подаю звіти з прочерками і здаю в оренду як громадянин.ПДФО і вся звітність на юр.особі.Я все правильно зрозумів?

1.Звіти подаєте не поквартально. До 05.04.2011 здаєте звіт по ЄП за 1 квартал.
2.Потім до 09.08.2011 здаєте квартальну декларацію з ПДФО з прочерками (нова норма ПКУ через те, що впродовж року змінили ситему оподаткування).
3.Потім до 09.02.2012 подаєте річну декларацію з ПДФО з прочерками.
4.До 01.04.2012 можете подати річну декларацію з ПДФО як громадянин (до кінця року можуть статися зміни і буде як раніше - якщо протягом року доход отримувався лише від податкового агента, який утримав ПДФО, то громадянин може не подавати декларацію). Ваша юр.особа для Вас - податковий агент.
5.Ражду також подавати нову щомісячну податкову декларацію з ПДФО з прочерками, хоч Ви і не маєте працівників та не виплачуєте доходів іншим ФОПам.
6.До реєстратора також сходіть.
7. Договір оренди укладайте на термін не більше 364 днів, бо якщо більше трьох років - то з нотаріусом. Але треба уточнити у новому законодавстві: якщо одна із сторін договору є просто громадянином, то нотаріальне посвідчення обов'язкове? На це питання краще отримати письмове роз'яснення Вашої ДПІ.
Анютка
Цитата(Olga business-consultant @ Mar 11 2011, 09:22 PM) *
Утя,ты не права-может!!!!


Olga business-consultant, а можно подробнее?
roviv
Цитата(VOA @ Mar 11 2011, 10:06 PM) *
1.Звіти подаєте не поквартально. До 05.04.2011 здаєте звіт по ЄП за 1 квартал.
2.Потім до 09.08.2011 здаєте квартальну декларацію з ПДФО з прочерками (нова норма ПКУ через те, що впродовж року змінили ситему оподаткування).
3.Потім до 09.02.2012 подаєте річну декларацію з ПДФО з прочерками.
4.До 01.04.2012 можете подати річну декларацію з ПДФО як громадянин (до кінця року можуть статися зміни і буде як раніше - якщо протягом року доход отримувався лише від податкового агента, який утримав ПДФО, то громадянин може не подавати декларацію). Ваша юр.особа для Вас - податковий агент.
5.Ражду також подавати нову щомісячну податкову декларацію з ПДФО з прочерками, хоч Ви і не маєте працівників та не виплачуєте доходів іншим ФОПам.
6.До реєстратора також сходіть.
7. Договір оренди укладайте на термін не більше 364 днів, бо якщо більше трьох років - то з нотаріусом. Але треба уточнити у новому законодавстві: якщо одна із сторін договору є просто громадянином, то нотаріальне посвідчення обов'язкове? На це питання краще отримати письмове роз'яснення Вашої ДПІ.

В мене товариш не загальній,звіти з прочерками подає постійно поквартально,до 09.02.11,09.05.11,09.08.11,09.11.11, начебто так.
roviv
VOA,вдячний Вам за допомогу!
VOA
Цитата(roviv @ Mar 12 2011, 02:33 PM) *
В мене товариш не загальній,звіти з прочерками подає постійно поквартально,до 09.02.11,09.05.11,09.08.11,09.11.11, начебто так.

1.Це він звітовував за себе особисто як за ФОПа до 01.01.2011 р. За себе Вам доведеться подати деку з ПДФО за 2-й квартал до 09.08.2011 через зміну системи оподаткування (якщо б змінили з 3-ого кварталу - то подавали б за третій до 09.11.11, якщо б з 4-ого - то подавали б річну до 09.02.2012) - це цьогорічні зміни у ПКУ.
2.А щомісячна дека з ПДФО подається Вами як податковим агентом, який нараховує та/або виплачує доходи іншим ФОПам та громадянам. Крім того, щоквартально подаєте звіт форми 1ДФ для таких же цілей. Обидва звіти у Вас швидше за все будуть з прочерками. І цей пункт виконуєте незалежно від системи оподаткування.
roviv
Цитата(VOA @ Mar 12 2011, 02:45 PM) *
1.Це він звітовував за себе особисто як за ФОПа до 01.01.2011 р. За себе Вам доведеться подати деку з ПДФО за 2-й квартал до 09.08.2011 через зміну системи оподаткування (якщо б змінили з 3-ого кварталу - то подавали б за третій до 09.11.11, якщо б з 4-ого - то подавали б річну до 09.02.2012) - це цьогорічні зміни у ПКУ.
2.А щомісячна дека з ПДФО подається Вами як податковим агентом, який нараховує та/або виплачує доходи іншим ФОПам та громадянам. Крім того, щоквартально подаєте звіт форми 1ДФ для таких же цілей. Обидва звіти у Вас швидше за все будуть з прочерками. І цей пункт виконуєте незалежно від системи оподаткування.

Стоп,стоп,починається плутанина,податковим агентом виступає юр.особа,я спілкувався з ними,вони сказали,що мені 100% нічого не подавати,15% вони утримують з суми,платять податок і звітують в податкову вони.
VOA
Цитата(roviv @ Mar 12 2011, 11:08 PM) *
Стоп,стоп,починається плутанина,податковим агентом виступає юр.особа,я спілкувався з ними,вони сказали,що мені 100% нічого не подавати,15% вони утримують з суми,платять податок і звітують в податкову вони.

Юр.особа буде податковим агентом для Вас як для громадянина, якому буде нараховувати та виплачувати доход. Як би юр.особа нараховувала та виплачувала Вам доход як ФОПу, то вона так само була б для Вас податковим агентом. Різниця буде лише у ознаці доходу (для ФОП - з 01.01.11 це код 157, для громадянина - треба дивитися новий Порядок складанння 1ДФ).
Що стосується Вас, як ФОПа, то Ви є податковим агентом для інших громадян та ФОПів. І як раз подаючи щомісячну податкову деку з ПДФО та щоквартальну 1ДФ з прочерками (Ви ж плануєте не вести підприємницьку діяльність) Ви і звітуєте, що нарахувать та/або виплат іншим громадянам та ФОПам не робили. Про подання та заповнення цих документів докладніше читайте у темах цього ж форуму.
ЧПЕНЕК
В свете этой темы несколько уточняющих вопросов. Я ФОП на ОС, в силу новых веяний НК и ЕСВ, пришлось сдавать помещение как физлицо и чистые декларации как ФОП. Вот возникла дилемма с декларациями, можно ли указывать в декларации от ФОП, мои доходы, как физлица в разделе 1.2 доходов по гражданско правовым договорам , а в разделе 1.3 о доходах от предпринимательской деятельности писать , что деятельность не велась, или это может расцениться как доход со всеми вытекающими последствиями по ЕСВ и т.д. или надо сдавать отдельно декларацию как физлицо?
VOA
Цитата(ЧПЕНЕК @ Mar 13 2011, 10:05 PM) *
В свете этой темы несколько уточняющих вопросов. Я ФОП на ОС, в силу новых веяний НК и ЕСВ, пришлось сдавать помещение как физлицо и чистые декларации как ФОП. Вот возникла дилемма с декларациями, можно ли указывать в декларации от ФОП, мои доходы, как физлица в разделе 1.2 доходов по гражданско правовым договорам , а в разделе 1.3 о доходах от предпринимательской деятельности писать , что деятельность не велась, или это может расцениться как доход со всеми вытекающими последствиями по ЕСВ и т.д. или надо сдавать отдельно декларацию как физлицо?

Чуть выше для roviv как раз и описана ситуация с разделением доходов гражданина и ФОПа - это разные доходы и разные годовые декларации с разными сроками сдачи. Если Вы на ОСН только с нового года, то подадите деку за себя за 1-й квартал до 09.05.11 и потом за год до 09.02.12 . А за гражданина подадите годовую до 01.04.12. Ежемесячные деки по НДФЛ и квартальные 1ДФ при отсутствии деятельности подаёте с прочерками как ФОП.
Лицо физическое
Подскажите, в связи с новыми веяниями будем регистрировать ООО. Может ли ООО арендовать у собственника - директора его же помещение?
roviv
Дякую VOA,тепер все зрозуміло.
ЧПЕНЕК
VOA, огромное спасибо за ответ, в принципе я так и думал, но хотелось получить подтверждение от более компетентных людей. Исходя из Ваших пояснений, если я не получал иного дохода кроме оплаты за аренду, а мои налоговые агенты подали все документы по моим доходам и платили налог, то и подавать годовую деку за 2010г, как физлицо, мне не надо? Или лучше подать?
VOA
Цитата(roviv @ Mar 14 2011, 10:34 AM) *
Дякую VOA,тепер все зрозуміло.

До речі, як громадянин Ви маєте вести книгу доходів згідно наказу ДПАУ № 1022 від 24.12.2010 р. Але там нічого страшного немає і у ДПІ вона не реєструється.
VOA
Цитата(ЧПЕНЕК @ Mar 14 2011, 10:58 AM) *
VOA, огромное спасибо за ответ, в принципе я так и думал, но хотелось получить подтверждение от более компетентных людей. Исходя из Ваших пояснений, если я не получал иного дохода кроме оплаты за аренду, а мои налоговые агенты подали все документы по моим доходам и платили налог, то и подавать годовую деку за 2010г, как физлицо, мне не надо? Или лучше подать?

В прошлые годы ГНАУ издавала разъяснения об освобожении таких граждан от подачи годовой декларации. В этом году практики пока нет, но у Вас есть время как у гражданина - до 01.04.2012. Подождите.
roviv
Цитата(VOA @ Mar 14 2011, 12:18 PM) *
До речі, як громадянин Ви маєте вести книгу доходів згідно наказу ДПАУ № 1022 від 24.12.2010 р. Але там нічого страшного немає і у ДПІ вона не реєструється.

Цю книгу потрібно взяти в ДПС?Якщо її не потрібно реєструвати,то для чого її вести,для себе? Був в податковій,інспектор про книгу нічого не казав?!
VOA
Цитата(roviv @ Mar 14 2011, 02:45 PM) *
Цю книгу потрібно взяти в ДПС?Якщо її не потрібно реєструвати,то для чого її вести,для себе? Був в податковій,інспектор про книгу нічого не казав?!

Буль ласка, прочитайте наказ ДПАУ № 1022. Там досить просто написано лише кілька абзаців. Цю книгу у ДПІ не реєструвати і у продажу не придбавати. За Законом "Про ПДФО" такі книги вели і раніше у вигляді зошитів. Її надавали на вимогу інспектора, якщо у ньго виникали сумніви щодо цифр у деклараціях.
Не мрійте, що інспектор буде з Вами панькатись та розповідати всю необхідну інформацію. До того ж можливо вона й сама про це ще не знає.
TIG
Здравствуйте! Моя ситуация аналогична ROVIV. Единственным видом деятельности как ФОП являлась сдача в аренду своей недвижимости юр. лицу. Сейчас перехожу на ОСН, буду сдавать как физ. лицо. Но закрывать ФОП не хочу. В связи с этим вопрос. Возможно, VOA прояснит. Я должен у гос. регистратора исключить аренду из видов деятельности, заменив его каким-то другим, хотя новым видом заниматься не планирую? Должен же фигурировать хотя бы какой-то вид деятельности. Заранее благодарю.
VOA
Цитата(TIG @ Mar 14 2011, 07:48 PM) *
Здравствуйте! Моя ситуация аналогична ROVIV. Единственным видом деятельности как ФОП являлась сдача в аренду своей недвижимости юр. лицу. Сейчас перехожу на ОСН, буду сдавать как физ. лицо. Но закрывать ФОП не хочу. В связи с этим вопрос. Возможно, VOA прояснит. Я должен у гос. регистратора исключить аренду из видов деятельности, заменив его каким-то другим, хотя новым видом заниматься не планирую? Должен же фигурировать хотя бы какой-то вид деятельности. Заранее благодарю.

Я считаю, что обязательно посещать госрегистратора нет необходимости, потому что в договоре о сдаче в аренду личного имущества гражданина (имущество принадлежит ведь именно гражданину, а не ФЛП?) Вы себя как арендодателя укажете Иванов И.И., а не ФЛП Иванов И.И.
И оплату будете получать не на р/счёт предпринимателя, а лично в кассе арендатора или на личный счёт гражданина, открытый в Ощадбанке или любом др. банке.
Это просто вариант для очень осторожных, а может даже и опытных (кто-то уже столкнулся с наездом налоговиков): чтобы не пришлось доказывать, что деятельность предпринимательская и личная даже у госрегистратора не совпадает. Если начнут цеплять к доходу гражданина предпринимательские доходы, то показать договор (что там арендодатель - гражданин, а не ФОП), показать книги (для гражданина - по приказу ГНАУ № 1022, для ФОПа - по приказу ГНАУ № 1025), а также годовые деки по НДФЛ (пока форма их одинаковая, но составлены: одна - гржданином, а вторая - ФОПом, и поданы в разные сроки).
А какой КВЭД вписать - вообще не принципиально. Мне как-то надо было переждать пару кварталов внутри года на ЕН без деятельности, так я вписала "Взвешивание населения" - там ставка ЕН была самая маленькая.
TIG
Спасибо большое,VOA, за мнение!
Serg-27
Скажите, ничего не изменилось ли после последнего сообщения от 15.03.2011, так всё по прежнему и осталось? Интересует аренда физлицо (арендодатель) и флп (арендатор).
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия IP.Board © 2001-2024 IPS, Inc.