Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: заполнение книги Ф10.
Форумы газеты ЧАСТНЫЙ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ > Форумы по частному предпринимательству > Налогообложение > Упрощенная система налогообложения
TIR79
Добрый день.Подскажите пожайлуста.ФОП на едином. работаю по безналу. Каким числом заполнять графу "витрати".Если оплата за товар поставщику была допустим 10 числом, а отгрузил он мне товар 12 числом ( и расходная от 12 числа). И тоже касается гравы доходы. Покупательмне оплатил 9 числом, а товар я ему отгрузил 12.? И еще такой вариант т.е. все наоборот в начале я отргузил товар допустим 15, а оплата мне пришла 17. каким числом вносить запись в книгу 15 или 17? тоже касется и того, если мне поставщик без оплаты отгрузил товар, а потом я его оплатил...
Olga business-consultant
Цитата(TIR79 @ Oct 19 2010, 08:54 AM) *
Добрый день.Подскажите пожайлуста.ФОП на едином. работаю по безналу. Каким числом заполнять графу "витрати".Если оплата за товар поставщику была допустим 10 числом, а отгрузил он мне товар 12 числом ( и расходная от 12 числа). И тоже касается гравы доходы. Покупательмне оплатил 9 числом, а товар я ему отгрузил 12.? И еще такой вариант т.е. все наоборот в начале я отргузил товар допустим 15, а оплата мне пришла 17. каким числом вносить запись в книгу 15 или 17? тоже касется и того, если мне поставщик без оплаты отгрузил товар, а потом я его оплатил...

Заполняйте все в хронологическом порядке-израсходовали -записали,получили-записали.
TIR79
Цитата(Olga business-consultant @ Oct 19 2010, 10:36 AM) *
Заполняйте все в хронологическом порядке-израсходовали -записали,получили-записали.



Так а даты ставить по расходным документам или по приходу расходу денег? Потому что в большинстве случаев дата оплаты и дата расходных накладных не совпадают.
OPMB OPB
Цитата(TIR79 @ Oct 19 2010, 05:31 PM) *
Так а даты ставить по расходным документам или по приходу расходу денег? Потому что в большинстве случаев дата оплаты и дата расходных накладных не совпадают.



ЧП СПД работает и заполняет книгу кассовым методом.т.е. только движение денежных средств.
Yuris
Не поверите, сегодня дозвонился в консультационный отдел ГНАУ!!! После нескольких переключений между консультантами (не все смогди ответить на уточняющие вопросы) нарисовался порядок заполнения Ф10 в нынешнем видении налоговиков:
1. Купил продукт(ы)- записал сумму в графу 3, остальные графы НЕ ЗАПОЛНЯЮТСЯ, дата- совпадает с датой платежа (не расходной накладной);
2. Что-то продал- сумма поступлений в кассу/на счет- в графу 6, остальные графы НЕ ЗАПОЛНЯЮТСЯ;
3. Если несколько продаж за день- столько же записей, в конце дня сумма подбивается;
4. В конце квартала суммируются графы 3 и 6, и выводится цифра в графу7, т.е. графа 7 заполняется один раз в квартал!
А вот тут, как сказал И.В.Бунша голосом Ю.Яковлева: "Меня терзают смутные сомнения". Где-то мне попадалось, что расходы у ФОПа возникают только в момент продажи. Или я грезил наяву? Ну действительно, купил я 10кг шоколада, мог же 5 слопать? Это что, очередная заготовка для будущих разводов на бабки, пардон, штрафы? blink.gif
TAXES-REDUCE
Цитата(Yuris @ Nov 4 2010, 10:07 PM) *
Не поверите, сегодня дозвонился в консультационный отдел ГНАУ!!! После нескольких переключений между консультантами (не все смогди ответить на уточняющие вопросы) нарисовался порядок заполнения Ф10 в нынешнем видении налоговиков:
1. Купил продукт(ы)- записал сумму в графу 3, остальные графы НЕ ЗАПОЛНЯЮТСЯ, дата- совпадает с датой платежа (не расходной накладной);
2. Что-то продал- сумма поступлений в кассу/на счет- в графу 6, остальные графы НЕ ЗАПОЛНЯЮТСЯ;
3. Если несколько продаж за день- столько же записей, в конце дня сумма подбивается;
4. В конце квартала суммируются графы 3 и 6, и выводится цифра в графу7, т.е. графа 7 заполняется один раз в квартал!
А вот тут, как сказал И.В.Бунша голосом Ю.Яковлева: "Меня терзают смутные сомнения". Где-то мне попадалось, что расходы у ФОПа возникают только в момент продажи. Или я грезил наяву? Ну действительно, купил я 10кг шоколада, мог же 5 слопать? Это что, очередная заготовка для будущих разводов на бабки, пардон, штрафы? blink.gif

Залежить від того, що таке графи 3, 6, 7 у вашій книзі.
Yuris
Цитата(TAXES-REDUCE @ Nov 4 2010, 10:51 PM) *
Залежить від того, що таке графи 3, 6, 7 у вашій книзі.
Критика конструктивная.
Графа 1: "Період обліку"
Графа 3: "Витрати на виробництво"
Графа 6: "Сума виручки"
Графа 7: "Чистий доход"
У Вас другие? tongue.gif
Елена
Цитата(Yuris @ Nov 4 2010, 10:07 PM) *
А вот тут, как сказал И.В.Бунша голосом Ю.Яковлева: "Меня терзают смутные сомнения". Где-то мне попадалось, что расходы у ФОПа возникают только в момент продажи. Или я грезил наяву? Ну действительно, купил я 10кг шоколада, мог же 5 слопать? Это что, очередная заготовка для будущих разводов на бабки, пардон, штрафы? blink.gif


Сомнения Вас терзают не зря. в Декрете о подоходном налоге прямо сказано, что в расходы можно включать только суммы, непосредственно связанные с получением дохода. А это означает, что предложенная налоговиками схема прямо противоречит действующему законодательству.
Olga business-consultant
Цитата(Елена @ Nov 5 2010, 08:23 AM) *
Сомнения Вас терзают не зря. в Декрете о подоходном налоге прямо сказано, что в расходы можно включать только суммы, непосредственно связанные с получением дохода. А это означает, что предложенная налоговиками схема прямо противоречит действующему законодательству.

И возьмите за правило-обязательно проверять устные консультации!
Елена
Да уж, устную консультацию к делу не пришить...
Yuris
Цитата(Елена @ Nov 5 2010, 09:48 AM) *
Да уж, устную консультацию к делу не пришить...
Так я этот же вопрос отправил им по электронке недели три назад: до сих пор ответа жду.... sad.gif
Yuris
Цитата(Елена @ Nov 5 2010, 09:48 AM) *
Да уж, устную консультацию к делу не пришить...
Вот, нашел на их сайте:
Цитата
# Яким чином заповнюється Книга обліку доходів та витрат ф. № 10 ФОП - платниками ЄП, а саме: графа 3 „Витрати на виробництво продукції” - у день сплати коштів за товар постачальнику чи у день отримання цього товару і накладних; графа 6 „Сума виручки (доходу)” - у день отримання коштів за товар чи у день відвантаження товару і надання накладних покупцю?
# Коротка відповідь : Заповнення Книги обліку доходів та витрат № 10 фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку здійснюється наступним чином: у гр. 1 „Період обліку” зазначається дата фактичного отримання виручки; у гр. 3 „Витрати на виробництво продукції” відображаються документально підтверджені витрати, безпосередньо пов’язані з одержанням доходу, на підставі первинних документів про здійснення витрат в день фактичної оплати. Тобто, витратами фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку вважаються тільки оплачені витрати, які підтверджуються документами про оплату; у гр. 6 „Сума виручки (доходу)” відображається фактично отримана сума виручки (як за наявності первинних документів, так і за їх відсутності) за певний період (день, тиждень, місяць, рік). Враховуючи те, що при визначенні виручки застосовується касовий метод, то у графі 6 відображається сума доходу, яка фактично надійшла платнику податку на розрахунковий рахунок або у касу; у гр. 7 „Чистий дохід” відображається дохід, який розраховується за формулою: Чистий дохід (гр. 7) = Сума виручки (гр. 6) - Витрати на виробництво продукції (гр. 3).
# Повна відповідь : Відповідно до п. 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599, для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно із додатком № 10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93 № 12 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.06.93 за № 64. При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий дохід". Заповнення Книги обліку доходів та витрат № 10 фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку здійснюється наступним чином: у гр. 1 „Період обліку” зазначається дата фактичного отримання виручки; у гр. 3 „Витрати на виробництво продукції” відображаються документально підтверджені витрати, безпосередньо пов’язані з одержанням доходу, на підставі первинних документів про здійснення витрат в день фактичної оплати. Тобто, витратами фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку вважаються тільки оплачені витрати, які підтверджуються документами про оплату; у гр. 6 „Сума виручки (доходу)” відображається фактично отримана сума виручки (як за наявності первинних документів, так і за їх відсутності) за певний період (день, тиждень, місяць, рік). Враховуючи те, що при визначенні виручки застосовується касовий метод, то у графі 6 відображається сума доходу, яка фактично надійшла платнику податку на розрахунковий рахунок або у касу; у гр. 7 „Чистий дохід” відображається дохід, який розраховується за формулою: Чистий дохід (гр. 7) = Сума виручки (гр. 6) - Витрати на виробництво продукції (гр. 3).
Интересно, почему это при определении выручки применяется один метод ("кассовый"), а при определении затрат- другой (кажется, "первого события", да?)
А вот еще по этой теме:
Цитата
# Яким чином ФОП платник ЄП відображає понесені витрати в Книзі обліку доходів та витрат за формою № 10, а саме: повну суму витрат чи тільки частину, яка пропорційна отриманому доходу?
# Коротка відповідь : Враховуючи те, що результати власної підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку повинні відображатися у Книзі обліку доходів та витрат за формою № 10 в хронологічному порядку, то при заповненні графи 3 "Витрати на виробництво продукції" зазначається повна сума фактично понесених витрат на підставі первинних документів.
# Повна відповідь : Відповідно до п. 8 Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599 із змінами та доповненнями, для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат за формою № 10. При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий доход". У графі 3 "Витрати на виробництво продукції" відображаються документально підтверджені витрати, безпосередньо пов’язані з одержанням доходу, на підставі первинних документів про здійснення витрат. Враховуючи те, що результати власної підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку повинні відображатися у Книзі обліку доходів та витрат за формою № 10 в хронологічному порядку, то при заповненні графи 3 "Витрати на виробництво продукції" зазначається повна сума фактично понесених витрат на підставі первинних документів.

Yuris
Здесь финал-апофеоз:
Цитата
# Як заповнюється ФО платником ЄП графа 7 "Чистий дохід" Книги обліку доходів та витрат: по кожній операції, щоденно чи підсумком за певний період?
# Коротка відповідь : Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку самостійно вирішує питання щодо систематичного заповнення графи 7 "Чистий дохід" Книги обліку доходів та витрат, але зобов’язаний підводити підсумки за квартал.
# Повна відповідь : Відповідно до п. 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599, для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно із додатком № 10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93 № 12 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.06.93 за № 64. При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку" (графа 1), "витрати на виробництво продукції" (графа 3), "сума виручки (доходу)" (графа 6), "чистий дохід" (графа 7). У графі 7 „Чистий дохід” відображається дохід, який розраховується за формулою: Чистий дохід (графа 7) = Сума виручки (графа 6) - Витрати на виробництво продукції (графа 3). Заповнення Книги обліку доходів та витрат № 10 (далі - книга ф. №10) фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку здійснюється згідно з Порядком ведення книги ф. №10, наведеному у листі ДПА України від 05.11.1997 № 17-0117/10-8886 "Про порядок ведення книги ф. N 10". Відповідно до п.2 зазначеного Порядку ведення книги ф.№10 графи 1, 2, 3 та 7 книги ф.№10 заповнюються громадянами на момент виготовлення продукції, наданих послуг, а також придбання усієї групи товарів і підраховуються лише в кінці кварталу для співвідношення сум між придбанням і реалізацією товарів для подання декларації про отримані суми доходу. Відповідно до усіх даних на кінець кварталу підраховуються суми між придбаним і реалізованим товаром та витрат і визначається сума отриманого чистого доходу, на підставі яких заповнюються квартальні декларації. Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку самостійно вирішує питання щодо систематичного заповнення графи 7 "Чистий дохід" Книги обліку доходів та витрат, але зобов’язаний підводити підсумки за квартал.
Единственный вопрс: а как быть тому, кто 3 квартала до сих пор определял свои затраты именно по кассовому методу?
Львовна
Yuris!
Дайте пожалуйста ссылочку на сайт (первоисточник). Я сделаю себе закладку. Заранее спасибо.
oba-na
Любопытный момент.
Для предпринимателя на ЕН для учета расходов важно иметь документы, подтверждающие расходы, с одной стороны, а с другой стороны, вести учет в хронологической последовательности (по дате списания денег, как я это понимаю). При этом дата получения подтверждающих документов, особенно при безнале, и фактическая дата внесения записи в книгу могут не совпадать. Формально, без доков Вы не можете внести в книгу ф-10 расходы. А до фактического получения документов по расходам Вы можете иметь доходы, которые просто обязаны вносить в книгу, независимо от наличия подтверждающих документов.
Иногда такой перенос записи о расходах бывает полезным.
Львовна
Цитата(oba-na @ Nov 5 2010, 02:38 PM) *
Иногда такой перенос записи о расходах бывает полезным.

Ещё как полезно. Если документы прошли этим годом, а деньги за товар в следующем. То в Ф-10 мы их и записываем по факту получения денег. А именно в следующем году. Мне так в налоговой много раз объясняли.
Тот же расклад и по месяцам. Записываю деньги только в тот день, когда они фактически приходят.
natali3108
Единщики не должны определять размер чистого дохода письмо ГНАУ от 07.10.2010 г. № 1178/6/17-0410
Yuris
Цитата(Львовна @ Nov 5 2010, 02:36 PM) *
Yuris!
Дайте пожалуйста ссылочку на сайт (первоисточник). Я сделаю себе закладку. Заранее спасибо.
Будь ласка! Здесь ответы, которые можно считать официальными
Yuris
Цитата(Yuris @ Nov 5 2010, 08:17 PM) *
Похоже, насчет "официальности" я погорячился! Ни даты, ни фамилии отвечающего. Да и ответ может исчезнуть (сервер сдохнет, или вирус сожрет) laugh.gif
Подскажите, точно, что при кассовом методе в затраты включатся только фактические расходы? И возникают они в момент реализации товара (услуги)? sad.gif
Если можно, дайте ссылку, а то я никак не могу найти, где я это вычитал (а вдруг- приснилось?) blink.gif
Цитата(natali3108)
Единщики не должны определять размер чистого дохода письмо ГНАУ от 07.10.2010 г. № 1178/6/17-0410
Это относится к отчетам, а не к книге.
Домогосподарка
При изобилии повторяющихся тем трудно определиться на какой форум адресовать свой вопрос. Меня интересует вопрос о штрафах за нарушение хронологии в оприходовании дохода в книге ф-10. Я не записала доход, например, 14-16 числа. После выявления такой оплошности 21 числа я решила дописать, нарушая уже хронологический порядок, эти три дня 14-16 с выручкой в сумме 2 тыс. В "ЧП" №16-09г с.11 такой факт называют ненадлежащим ведением учета - несвоевременное оприходование наличности, который влечет штраф в 5-кратном размере неоприходованной суммы на основании Указа Президента от 12.06.95г №436-95 "О применении штрафн санкций за нарушение норм по регулированию обращения наличности". Сумма штрафа будет начислена отдельно за каждый неправильно записанный доход? Мне грозит 10 тыс штрафа за такое нарушение?
TAXES-REDUCE
Цитата(Домогосподарка @ Nov 14 2010, 04:30 PM) *
При изобилии повторяющихся тем трудно определиться на какой форум адресовать свой вопрос. Меня интересует вопрос о штрафах за нарушение хронологии в оприходовании дохода в книге ф-10. Я не записала доход, например, 14-16 числа. После выявления такой оплошности 21 числа я решила дописать, нарушая уже хронологический порядок, эти три дня 14-16 с выручкой в сумме 2 тыс. В "ЧП" №16-09г с.11 такой факт называют ненадлежащим ведением учета - несвоевременное оприходование наличности, который влечет штраф в 5-кратном размере неоприходованной суммы на основании Указа Президента от 12.06.95г №436-95 "О применении штрафн санкций за нарушение норм по регулированию обращения наличности". Сумма штрафа будет начислена отдельно за каждый неправильно записанный доход? Мне грозит 10 тыс штрафа за такое нарушение?

Це стосується тільки готівки.
Цитата(ПОЛОЖЕННЯ про ведення касових операцій у національній валюті в Україні)
1.2. У цьому Положенні нижчезазначені терміни вживаються в такому значенні:

каса - приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів;

оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій;

2.6. Уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Цитата(УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки”)
1. Установити, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним
банком України
, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:
за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;

Нажаль, Кучма несвоєчасне оприбуткування зрівняв з неоприбуткуванням, тобто, утаєнням виручки.
Це собі він міг дозволити "вчитися" весь президентський термін за державний кошт, інші права на помилку не мають.
Домогосподарка
Дякую! Як кажуть, гора з плеч...
Оксана/Краматорск/
Цитата(Yuris @ Nov 5 2010, 12:04 AM) *
Критика конструктивная.
Графа 1: "Період обліку"
Графа 3: "Витрати на виробництво"
Графа 6: "Сума виручки"
Графа 7: "Чистий доход"
У Вас другие? tongue.gif

Может я что-то путаю, речь идет о КНИГЕ УЧЕТА ДОХОДОВ И РАСХОДОВ? Если да, то у меня не такие графы!
Yuris
Цитата(TAXES-REDUCE @ Nov 15 2010, 01:21 AM) *
Це стосується тільки готівки.
Нажаль, Кучма несвоєчасне оприбуткування зрівняв з неоприбуткуванням, тобто, утаєнням виручки.
Це собі він міг дозволити "вчитися" весь президентський термін за державний кошт, інші права на помилку не мають.
Т.е. если наличку занес задним числом, то тогда- пятикратный штраф обеспечен?
Anka-Pulemetchiza
Хочу уточнить, как вписывать в книгу расходов суммы, потраченные на закупку продукцию (я ФОП на ЕН) которую я продаю в розницу, в случае, если накладных мне поставщик не выдает?
Т.е. получается так, он мне товар, а я ему деньги.
А уже при продаже я выписываю товарный чек.
По сути у меня задокументирована прибыль, а расход - нет.
Домогосподарка
Цитата(Yuris @ Nov 18 2010, 02:37 PM) *
Т.е. если наличку занес задним числом, то тогда- пятикратный штраф обеспечен?

В "ЧП" №16-09г с.11 такой факт называют ненадлежащим ведением учета - несвоевременное оприходование наличности, который влечет штраф в 5-кратном размере неоприходованной суммы на основании Указа Президента от 12.06.95г №436-95 "О применении штрафн санкций за нарушение норм по регулированию обращения наличности".
Якщо в нашій газеті на це звертають нашу увагу, значить загроза штрафу існує.
Я теж мабуть завчасно пораділа. Скоріше всього при перевірці за порушення хронологічного порядку записів можуть "зачепитися" для вимагання хабара або штрафу для виконання плану.
Домогосподарка
Цитата(Anka-Pulemetchiza @ Nov 19 2010, 10:43 PM) *
Хочу уточнить, как вписывать в книгу расходов суммы, потраченные на закупку продукцию (я ФОП на ЕН) которую я продаю в розницу, в случае, если накладных мне поставщик не выдает?

Наші податківці мені роз"яснили так, що у графу "Витрати" вписуються лише ті суми накладних на придбання товарів, які мають реквізити поставщика з печаткою. Якщо СПД не має печатки, то він повинен надати мені копії своїх свідоцтв, як додатки до накладних. Мої колеги-СПД з розумінням віднеслися до мого прохання, необхідні копіїї надали., а юридичні особи на вимогу почали друкувати більш-менш прийнятні накладні. Недавно я ходила знову в податкову консультуватися щодо обліку витрат, то тепер, виявляється, до накладної спрощенець-продавець ще повинен додавати касовий чек чи ордер про прийняття готівки. На заперечення, що готівку ми реєєструємо в кн ф-10 і ведення бухг обліку на даний час не є обов"язковим для спрощенців, податківці нагадали, що скоро це все буде обов"язковим.
MariVic
Цитата(Оксана/Краматорск/ @ Nov 18 2010, 12:29 AM) *
Может я что-то путаю, речь идет о КНИГЕ УЧЕТА ДОХОДОВ И РАСХОДОВ? Если да, то у меня не такие графы!

У меня тоже (в книге 16 граф)
fitz2005
Цитата
до накладної спрощенець-продавець ще повинен додавати касовий чек чи ордер про прийняття готівки


Как выражается М. Бродский, "бред".
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия IP.Board © 2001-2024 IPS, Inc.