Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Чп единщик - нет прихода товара
Форумы газеты ЧАСТНЫЙ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ > Форумы по частному предпринимательству > Проверки деятельности предпринимателей
fob
Чп единщик, ведется книга учета доходов и расходов.
Товар закупается "на базаре".

Какие фин. санкции могут быть применены за то что нет должным образом оформленных приходных накладных?
Тут похожий вопрос - ответа не нашел.
Применяется ли тут
Цитата
Согласно ст. 164 КУоАП «неведние или ненадлежащее ведение учета доходов и расходов, для которых законами Украины установлена форма учета, - влечет за собой предупреждение или штраф в размере от 3 до 8 ннмдг». Т.е. штраф от 85 до 136 грн.

Если учет товаров ведется, но только по продажам?
Хохлушка
К сожалению прямого ответа нет.Сейчас требуют,чтобы были док-ты,если покупаете на базаре-тоже.По Закону вроде можно и без документов...
fob
только что звонил по гарячей линии, говорят это не проблема, хотите перестраховаться напишите оф. запрос.
Хохлушка
В смысле.Что не проблема?
ппшка
Цитата(Хохлушка @ May 27 2010, 07:17 AM) *
К сожалению прямого ответа нет.Сейчас требуют,чтобы были док-ты,если покупаете на базаре-тоже.По Закону вроде можно и без документов...

мне сейчас налоговик сказал по телефону-остаток на сумму свыше 100000-уже огромный.уменьшайте склад в магазине на период непоняток как только можно уменьшить
7133
значит надо разграничить два помещения: склад отдельно, магазин отдельно. rolleyes.gif
ппшка
Цитата(elen maman @ May 27 2010, 08:19 PM) *
значит надо разграничить два помещения: склад отдельно, магазин отдельно. rolleyes.gif

КАК? в магазине на витрине один размер,нужный выносится со склада.он в соседней комнате магазина.не вывозить же все домой?)или есть возможность не пускать на склад?
7133
сделайте договор, что помещение сдано в аренду другому чп.
И замкните его.
ппшка
Цитата(elen maman @ May 27 2010, 08:32 PM) *
сделайте договор, что помещение сдано в аренду другому чп.
И замкните его.

завтра спрошу у своего бухгалтера как это можно сделать.
aneli
Минюст обратил внимание на необязательность ведения упрощенцами книги учета товарных запасов (письмо от 19.05.2010 г. № 6091-0-4-10-20). http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/MUS13117.html

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.05.2010 р. N 6091-0-4-10-20

Міністерству фінансів 


На виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України від 19 травня 2010 року N 28542/1/1-10 (до листа Ради підприємців від 14 травня 2010 року N 174) стосовно розгляду та надання правової оцінки листа Державної податкової адміністрації України від 25 грудня 2009 року N 28923/7/23-7017/1485 "Щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб'єктів господарювання - платників єдиного податку" (далі - лист ДПАУ) Міністерство юстиції, в межах компетенції, повідомляє.

Згідно з листом ДПАУ фінансові санкції відповідно до статей 20 та 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовуються до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані в установленому порядку, чи не ведуть або ведуть з порушенням установленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання.

У зв'язку з чим слід зазначити наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 67 та пункту 1 частини другої статті 92 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Виключно законами України встановлюються система оподаткування, податки і збори.

Відповідно до пункту 4 "Перехідних положень" Конституції України Президент України протягом трьох років після набуття чинності Конституції України мав право видавати схвалені Кабінетом Міністрів України і скріплені підписом Прем'єр-міністра України укази з економічних питань, не врегульованих законами, з одночасним поданням відповідного законопроекту до Верховної Ради України в порядку, встановленому статтею 93 цієї Конституції.

Такий Указ Президента України діє до набрання чинності законом, прийнятим Верховною Радою України з цих питань.

Так, в період дії "Перехідних положень" Конституції України було видано Указ Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ).

Статтею 4 Указу визначено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб'єкта малого підприємництва.

Форма книги обліку доходів та витрат, що підлягають оподаткуванню відповідно до цього Указу, і порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа зобов'язана вести книгу обліку доходів та витрат і касову книгу.

При цьому, частиною третьою статті 6 Указу визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи - платники єдиного податку мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами.

В свою чергу, преамбулою Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) встановлено, що цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Згідно з статтею 6 Закону облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

При цьому, відповідно до пункту 6 статті 9 вказаного Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтв про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продажу підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.

Також, згідно з пунктами 1 та 5 Порядку ведення книги обліку доходів і витрат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року N 1269, визначено, що книга обліку доходів витрат (далі - книга) ведеться суб'єктами підприємницької діяльності фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється згідно із законодавством з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (у тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), а також особами, які мають пільговий торговий патент для продажу товарів (крім підакцизних) (надання послуг) відповідно до законодавства з питань патентування деяких видів підприємницької діяльності, якщо такі особи не є платниками податку на додану вартість згідно із законодавством (далі - суб'єкти підприємницької діяльності).

Суб'єктом підприємницької діяльності до книги заносяться такі відомості:

- порядковий номер запису;

- дата здійснення операції, пов'язаної з проведеними витратами і/або отриманим доходом;

- сума витрат за фактом їх здійснення, в тому числі заробітна плата найманого працівника;

- сума вартості товарів, отриманих для їх продажу (надання послуг);

- сума виручки від продажу товарів (надання послуг) - з підсумком за день.

Пунктом 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29 жовтня 1999 року N 599, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 листопада 1999 року за N 752/4045, встановлено, що для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно із додатком N 10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21 квітня 1993 року N 12 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 9 червня 1993 року за N 64. При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий доход".

Крім того, слід зазначити, що форма Книги обліку доходів і витрат, затверджена вищевказаним наказом, не передбачає ведення обліку товарних запасів.

Таким чином, вищезазначеними нормативно-правовими актами визначено порядок ведення доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва.

Разом з цим, повідомляємо, що листи не є нормативно-правовими актами, вони носять лише роз'яснювальний, інформаційний характер і не повинні містити нових правових норм. У разі встановлення нових правових норм листами, вони є нечинними, підлягають відкликанню з місць застосування та скасуванню органами, які їх видали.

При цьому, слід зазначити, що правові норми можуть бути викладені лише у нормативно-правовому акті, затвердженому відповідним розпорядчим документом, погодженому із заінтересованими органами та зареєстрованому в Міністерстві юстиції в порядку, встановленому законодавством про державну реєстрацію.

 

Заступник Міністра 
А. М. Панченко 

ппшка
Цитата(aneli @ May 27 2010, 10:08 PM) *
Минюст обратил внимание на необязательность ведения упрощенцами книги учета товарных запасов (письмо от 19.05.2010 г. № 6091-0-4-10-20). http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/MUS13117.html

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.05.2010 р. N 6091-0-4-10-20

Міністерству фінансів 


На виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України від 19 травня 2010 року N 28542/1/1-10 (до листа Ради підприємців від 14 травня 2010 року N 174) стосовно розгляду та надання правової оцінки листа Державної податкової адміністрації України від 25 грудня 2009 року N 28923/7/23-7017/1485 "Щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб'єктів господарювання - платників єдиного податку" (далі - лист ДПАУ) Міністерство юстиції, в межах компетенції, повідомляє.

Згідно з листом ДПАУ фінансові санкції відповідно до статей 20 та 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовуються до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані в установленому порядку, чи не ведуть або ведуть з порушенням установленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання.

У зв'язку з чим слід зазначити наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 67 та пункту 1 частини другої статті 92 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Виключно законами України встановлюються система оподаткування, податки і збори.

Відповідно до пункту 4 "Перехідних положень" Конституції України Президент України протягом трьох років після набуття чинності Конституції України мав право видавати схвалені Кабінетом Міністрів України і скріплені підписом Прем'єр-міністра України укази з економічних питань, не врегульованих законами, з одночасним поданням відповідного законопроекту до Верховної Ради України в порядку, встановленому статтею 93 цієї Конституції.

Такий Указ Президента України діє до набрання чинності законом, прийнятим Верховною Радою України з цих питань.

Так, в період дії "Перехідних положень" Конституції України було видано Указ Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ).

Статтею 4 Указу визначено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб'єкта малого підприємництва.

Форма книги обліку доходів та витрат, що підлягають оподаткуванню відповідно до цього Указу, і порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа зобов'язана вести книгу обліку доходів та витрат і касову книгу.

При цьому, частиною третьою статті 6 Указу визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи - платники єдиного податку мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами.

В свою чергу, преамбулою Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) встановлено, що цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Згідно з статтею 6 Закону облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

При цьому, відповідно до пункту 6 статті 9 вказаного Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтв про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продажу підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.

Також, згідно з пунктами 1 та 5 Порядку ведення книги обліку доходів і витрат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року N 1269, визначено, що книга обліку доходів витрат (далі - книга) ведеться суб'єктами підприємницької діяльності фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється згідно із законодавством з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (у тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), а також особами, які мають пільговий торговий патент для продажу товарів (крім підакцизних) (надання послуг) відповідно до законодавства з питань патентування деяких видів підприємницької діяльності, якщо такі особи не є платниками податку на додану вартість згідно із законодавством (далі - суб'єкти підприємницької діяльності).

Суб'єктом підприємницької діяльності до книги заносяться такі відомості:

- порядковий номер запису;

- дата здійснення операції, пов'язаної з проведеними витратами і/або отриманим доходом;

- сума витрат за фактом їх здійснення, в тому числі заробітна плата найманого працівника;

- сума вартості товарів, отриманих для їх продажу (надання послуг);

- сума виручки від продажу товарів (надання послуг) - з підсумком за день.

Пунктом 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29 жовтня 1999 року N 599, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 листопада 1999 року за N 752/4045, встановлено, що для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно із додатком N 10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21 квітня 1993 року N 12 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 9 червня 1993 року за N 64. При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий доход".

Крім того, слід зазначити, що форма Книги обліку доходів і витрат, затверджена вищевказаним наказом, не передбачає ведення обліку товарних запасів.

Таким чином, вищезазначеними нормативно-правовими актами визначено порядок ведення доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва.

Разом з цим, повідомляємо, що листи не є нормативно-правовими актами, вони носять лише роз'яснювальний, інформаційний характер і не повинні містити нових правових норм. У разі встановлення нових правових норм листами, вони є нечинними, підлягають відкликанню з місць застосування та скасуванню органами, які їх видали.

При цьому, слід зазначити, що правові норми можуть бути викладені лише у нормативно-правовому акті, затвердженому відповідним розпорядчим документом, погодженому із заінтересованими органами та зареєстрованому в Міністерстві юстиції в порядку, встановленому законодавством про державну реєстрацію.

 

Заступник Міністра 
А. М. Панченко 

вчера на семинаре по ведению книги учета замначальника налоговой заявил так-лист може і не є нормативним документом,але ми керуємось ним,бо норма може є не має сили і має бути відкликана,але не скасована.
Pvaleriy
Цитата(aneli @ May 27 2010, 10:08 PM) *
Минюст обратил внимание на необязательность ведения упрощенцами книги учета товарных запасов (письмо от 19.05.2010 г. № 6091-0-4-10-20). http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/MUS13117.html

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.05.2010 р. N 6091-0-4-10-20

Міністерству фінансів 


На виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України від 19 травня 2010 року N 28542/1/1-10 (до листа Ради підприємців від 14 травня 2010 року N 174) стосовно розгляду та надання правової оцінки листа Державної податкової адміністрації України від 25 грудня 2009 року N 28923/7/23-7017/1485 "Щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб'єктів господарювання - платників єдиного податку" (далі - лист ДПАУ) Міністерство юстиції, в межах компетенції, повідомляє.

Згідно з листом ДПАУ фінансові санкції відповідно до статей 20 та 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовуються до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані в установленому порядку, чи не ведуть або ведуть з порушенням установленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання.

У зв'язку з чим слід зазначити наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 67 та пункту 1 частини другої статті 92 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Виключно законами України встановлюються система оподаткування, податки і збори.

Відповідно до пункту 4 "Перехідних положень" Конституції України Президент України протягом трьох років після набуття чинності Конституції України мав право видавати схвалені Кабінетом Міністрів України і скріплені підписом Прем'єр-міністра України укази з економічних питань, не врегульованих законами, з одночасним поданням відповідного законопроекту до Верховної Ради України в порядку, встановленому статтею 93 цієї Конституції.

Такий Указ Президента України діє до набрання чинності законом, прийнятим Верховною Радою України з цих питань.

Так, в період дії "Перехідних положень" Конституції України було видано Указ Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ).

Статтею 4 Указу визначено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб'єкта малого підприємництва.

Форма книги обліку доходів та витрат, що підлягають оподаткуванню відповідно до цього Указу, і порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа зобов'язана вести книгу обліку доходів та витрат і касову книгу.

При цьому, частиною третьою статті 6 Указу визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи - платники єдиного податку мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами.

В свою чергу, преамбулою Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) встановлено, що цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Згідно з статтею 6 Закону облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

При цьому, відповідно до пункту 6 статті 9 вказаного Закону реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтв про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продажу підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.

Також, згідно з пунктами 1 та 5 Порядку ведення книги обліку доходів і витрат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року N 1269, визначено, що книга обліку доходів витрат (далі - книга) ведеться суб'єктами підприємницької діяльності фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється згідно із законодавством з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (у тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), а також особами, які мають пільговий торговий патент для продажу товарів (крім підакцизних) (надання послуг) відповідно до законодавства з питань патентування деяких видів підприємницької діяльності, якщо такі особи не є платниками податку на додану вартість згідно із законодавством (далі - суб'єкти підприємницької діяльності).

Суб'єктом підприємницької діяльності до книги заносяться такі відомості:

- порядковий номер запису;

- дата здійснення операції, пов'язаної з проведеними витратами і/або отриманим доходом;

- сума витрат за фактом їх здійснення, в тому числі заробітна плата найманого працівника;

- сума вартості товарів, отриманих для їх продажу (надання послуг);

- сума виручки від продажу товарів (надання послуг) - з підсумком за день.

Пунктом 8 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29 жовтня 1999 року N 599, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 листопада 1999 року за N 752/4045, встановлено, що для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських і фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно із додатком N 10 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21 квітня 1993 року N 12 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 9 червня 1993 року за N 64. При цьому обов'язковому заповненню підлягають лише графи "період обліку", "витрати на виробництво продукції", "сума виручки (доходу)", "чистий доход".

Крім того, слід зазначити, що форма Книги обліку доходів і витрат, затверджена вищевказаним наказом, не передбачає ведення обліку товарних запасів.

Таким чином, вищезазначеними нормативно-правовими актами визначено порядок ведення доходів і витрат суб'єктами малого підприємництва.

Разом з цим, повідомляємо, що листи не є нормативно-правовими актами, вони носять лише роз'яснювальний, інформаційний характер і не повинні містити нових правових норм. У разі встановлення нових правових норм листами, вони є нечинними, підлягають відкликанню з місць застосування та скасуванню органами, які їх видали.

При цьому, слід зазначити, що правові норми можуть бути викладені лише у нормативно-правовому акті, затвердженому відповідним розпорядчим документом, погодженому із заінтересованими органами та зареєстрованому в Міністерстві юстиції в порядку, встановленому законодавством про державну реєстрацію.

 

Заступник Міністра 
А. М. Панченко 

Я так понимаю что у налоговой есть письмо от 25.12.2009 и для них это как прикрытие и команда фас на предпринимателей единщиков.Но в тоже время они знают об письме минюста и все равно требуют,составляют акты......Если предприниматель не вкурсе и не обращается в суд с обжалованием то он тупо платит штраф! И как я знаю у нас штрафы уже выписыват на сотни тыс гривен........ (((
Также подскажзите если вдруг придут и наедут с вышесказаной проблемой акт не вкоем случае не подписывать?Если подпишу то всё пропало или можно всёравно обжаловать но тогда это сибе дороже!?
7133
1. Не допускать к проверке!
2. Не подписывать НИЧЕГО!
Tatoshka
Цитата(elen maman @ May 28 2010, 10:09 AM) *
1. Не допускать к проверке!

Подскажите пожалуйста, на какие нормативные документы ссылаться, чтобы не допустить их к проверке?
7133
Вот здесь спор разгорелся по поводу учета у ЧП на ЕН:
Хохлушка добила налоговика:
http://www.chp.com.ua/index.php?code=8600&show_all=YESS

При недопуске к проверке надо ссылаться на ст.11 ЗУ "Про державну податкову службу в Украини".
там есть нормы, которые предусматривают действия налоговиков при проверке.
Если действия не соблюдены, значит и проверка незаконна!!
Tatoshka
Спасибо, за ответ, иду проштудирую законы, наберусь умных мыслей!
7133
Цитата(Tatoshka @ May 28 2010, 11:34 AM) *
Подскажите пожалуйста, на какие нормативные документы ссылаться, чтобы не допустить их к проверке?

http://www.sta.gov.ua/control/uk/publish/a...e=1200475964953
Хохлушка
Зденькую бардзо!!!! Елена Васильевна!!! И я его не добивала,он сдался без боя... rolleyes.gif
Ксенька
[quote name='elen maman' date='May 28 2010, 11:34 AM' post='48759']
Вот здесь спор разгорелся по поводу учета у ЧП на ЕН:
Хохлушка добила налоговика:
http://www.chp.com.ua/index.php?code=8600&show_all=YESS

Хохлушка - море удовольствия от прочитанных толковых, а впрочем как всегда, комментариев., которые переросли в диалог!!!
Можно процитирую?! ...
"...Михаил, донецкий налоговик (28.05.10 20:13): Интересно решать проблемы ваши в интерактивном режиме. Вы уважаемый плательщик, а я ваш налоговый консультант. Звучит)))..."
Ну, как, сдались консультанту? wink.gif
Хохлушка
Спасибо,Ксюша!Только он хочет теперь меня ...лично.На форум его не сильно тянет.
Причем,сразу съехал...типа я ваабще не про единый...
Ну что Вы! Я замужняя женщина из приличной семьи...Да и с именем Михаил у меня плохие ассоциации... laugh.gif
ппшка
Цитата(elen maman @ May 29 2010, 03:15 PM) *

Доброе утро всем)ну и как это понимать?все правы по своему?надо быть опытным юристом,чтоб разбираться в этих пунктах-подпунктах blink.gif
Хохлушка
Распечатайте эту ссылку и суйте всем проверяющим!!! rolleyes.gif
vedmo4ka
Цитата(elen maman @ May 28 2010, 11:09 AM) *
1. Не допускать к проверке!
2. Не подписывать НИЧЕГО!




lДевочки!!!Эммоции тут ни к чему...если не хотите маски шоу--налоговой милиции и парализации бизнеса- не допускайте...

всех допускайте и подписуйте но с возражениеями!!!!!!!! А В ВОЗРАЖЕНИЯХ!!! ССЫЛКУ ДЛЯ НАЧАЛА НА ЭТО ПИСЬМО!!!! нЕЧЕГО НЕ ПЛАТИТЬ И В СУД...АППЕЛЯЦИИ УЖЕ НЕЧЕГО НЕ ДАДУТ...Н у скажу вам сразу что и ребята не дураки ссылок на письмо лекаря делать никто не станет!!!А только на ЗУ...и тут только суд...ну а если вы ед.плательщик НДС - суд вы проиграете...Влообще этот так похоже на Азаровщину...развод-по Азаровски!!!Мы ешго проходили в начале..2000х ..но не забывайте - 1ДФ вы отчитываться по закупу обязаны...
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Русская версия IP.Board © 2001-2024 IPS, Inc.